Darmowa dostawa od 199 złotych!

Jak wybrać idealny szarpak z owcy

szarpaki wełniane, zabawka z owcy
szarpaki wełniane, zabawka z owcy

Jak wybrać idealny szarpak z owcy

Szarpak jaki jest, każdy widzi 😀

Tylko po co nam tak właściwie amortyzator? Czy piłka jest aż tak fajna? A długość? Lepsze będzie 60, 100 czy może 150cm? Ilość opcji jest spora, a przy zakupie pierwszego szarpaka mogą one mocno zdezorientować. Wybierając szarpak powinniśmy kierować się wygodą, jego przeznaczeniem i upodobaniem naszego psa, ciężko jest jednak kierować się czymś, czego jeszcze nie wiemy. W tym poście postaram Ci się przybliżyć wszystkie parametry szarpaka tak, by jak najbardziej spełnił Twoje oczekiwania.
Długość

W sklepie znajdziesz 4 rodzaje długości. Długość szarpaka to kwestia mocno indywidualna, ale możemy je wstępnie podzielić na przeznaczenie:

40 cm – taką długość ma jedynie szarpak bez amortyzatora, od razu za strefą futra mamy rączkę – jest to najbardziej kompaktowy szarpak w naszej ofercie. Najbardziej praktyczny jako wabik na spacerach. Jeśli potrzebujemy szybko odwrócić uwagę naszego psa lub nagrodzić go chwilą przeciągania taki szarpak będzie najbardziej odpowiedni. Polecany dla psów, które mają wyrobioną motywację na szarpanie (same dążą do szarpania/wieszają się na szarpaku)

64 cm – jest to wersja powyższego szarpaka z dodanym amortyzatorem. W tym szarpaku posiadamy strefę futra, amortyzator oraz rączkę. Mimo większej długość również nada się na spacery, ale także dla bardziej aktywnych psiaków – do intensywnej zabawy i sportu. Polecany dla psów, które mają wyrobioną motywację na szarpanie (same dążą do szarpania/wieszają się na szarpaku)

100 cm – występuje w wersji z amortyzatorem i bez amortyzatora. Dość uniwersalny, nada się do sportu, aktywnej zabawy i może być również puszczony po ziemi by zachęcić psa do zabawy. Ten rozmiar będzie również dobry dla mniejszych psiaków, do których przy krótszym szarpaku trzeba się schylać.

150 cm – również w występuje w wersji z amortyzatorem i bez. Ta długość szarpaka jest idealna na rozpoczęcie przygody z szarpaniem. Jeśli Twój psiak nie jest jeszcze zmotywowany do szarpania możesz go zachęcić puszczając szarpak po ziemi. Nie ma nic lepszego dla psa niż uciekająca przed nim zdobycz, którą trzeba złapać!

Z amortyzatorem czy bez

Posiadanie amortyzatora w szarpaku to komfort, pod którym Jasper podpisuje się wszystkimi łapami. Przy psach średnich i dużych rozładowuje siłę szarpnięcia sprawiając, że zabawa jest bardziej płynna i bezpieczna. Sama używam tylko szarpaków z amortyzatorem i jest to wybór zarówno mój (słabsze szarpnięcia w barku) jak i Jaspera (na samej taśmie zaczął unikać szarpania)
Amortyzator nie jest koniecznością, są nawet psiaki, które wolą szarpać się bez niego, jednak jeśli zastanawiasz się czy wybrać szarpak z nim czy bez. Wybierz amortyzator 😉

Futro i jego kolor

Każda sfera futra ma taki sam wymiar, różnić się może jedynie długość włosa. Jeśli masz małego psiaka, lub takiego, który nie lubi mieć dużej ilość futra w pysku zdecyduj się na krótszy włos. W przypadku koloru sprawa jest dość banalna, kolor jasny, mimo swego piękna dużo trudniej utrzymać w pokazowej i schludnej formie, choć mówi się, że pies lepiej dostrzega taki kolor podczas zabawy.

Piłka

Są psiaki, które za piłką skoczyłyby w ogień. W takiej sytuacji dodając piłkę na końcu szarpaka możesz poczuć się jak właściciel świętego Graala, a przynajmniej tak będziesz wyglądać w oczach Twojego psa. Można z całą stanowczością przypuszczać, że oszaleje ze szczęścia mając futro i piłkę w jednym miejscu.

Koszyk

0
image/svg+xml

Wybierz coś dla siebie!

Kontynuuj zakupy